10 Aralık 2014 Çarşamba

Ekose Aşkı

Kızlarımın gülüşlerine hastayım.Bakmayın fotoğraflarda sarmaş dolaş olduklarına uyumadıkları zamanın yarısından çoğunu kavga ederek geçiriyorlar.Sürekli bir bağırış,koşuşturma, hiç bir şeyi paylaşamama,ağlama sonuç: anne ve babada  yeter artık krizleri. Fakat bir gülüşleri sarılmaları size her şeyi unutturuyor. İyi ki de doğurmuşum diyorsun.









Ceketin , şortun , taytın kumaşını instagramda  tanıştığım @fikrimin atölyesi yani Fikriye hanımdan sipariş ederek aldım sanırım elindeki kendine kullanacağı az miktardaki ekose kumaşı bana gönderdi.Bende son küçük parçasına kadar kullandım.Kendisi gerçekten çok zarif ve alçak gönüllü bir bayan en azından tel görüşmelerimizden aldığım enerji bana öyle hissettirdi. Sağolsun çok ilgilendi ve kargoyu geçiktirmeden hemen gönderdi.Deniz'in üstündeki taytın triko kumaşını da kendisinden aldım.Bluzun kumaşını Bursa kumaş pazarından almıştım.



Ön parça x 2 astarla birlikte kestim.


Arka parça kumaş katında


 Kollar x 2


 Cep x 2 ön pervaz arka pervaz


Aşağıdaki fotoğraflardan da anlaşılacağı üzere aslında dikişi oldukça basit bir ceket .


Önce yan dikişleri ve omuz dikişlerini geçtim . Ön tarafa cepleri ekledim.


 Kolları birleştirdim.Aynı işlemleri astara da pervaz paylarını keserek uyguladım.


Kolları bedene ekledim.


Ön yaka ve arka yaka pervazını diktim.




Astarını kollarından başlayarak geçirdim.


İlik  için astar kumaşından brit diktim.






Astarın tamamını geçirdim altta döndürme için pay bırakarak çevirdim.


Altta açık kalan kısmını elimle kapattım.Ve işin hiç hoşlanmadığım kısmı ütü. Sevmeyerek de olsa ütüsünü yaptım.Sonuç hiç de fena olmadı. Deniz'e sadece giymek düştü.