6 Temmuz 2015 Pazartesi

MAKSİ ETEK DİKME ETKİNLİĞİ


Sevgili  Funda Çağlayan'ın düzenlediği maksi etek dikiş etkinliğine katılacağımı bloğunda belirtmeme rağmen postu hazırlamam biraz geçikti . Ben eteklerimi diktim. Dilerim amaca hizmet ederler. Ve de dikerken çok ta keyif aldım. Aynı keyfi giyerken de almayı umuyorum. 
Hazır başlamışken diktiklerimi de ekliyeyim, bu iş tam olsun


Eteğin kumaşı penye. Dikimi de bir o kadar rahat. Eteğin üzerinizde varlığı yokluğu kadar rahat. Gerçekten çok hafif oldu. Bu kadarını beklemiyordum. Ben çok beğendim.Tabi ki jiponsuz  giymemek gerekiyor.Penye tüm bedeni sarıyor. Ve de pek de hoş olmayan görüntü ortaya çıkabiliyor:)))
Ekose son dönemde dikiş dikerken en fazla tercih  ettiğim kumaş.Çok severek dikiyorum.Eteğin çok bir özelliği yok. Belden büzgülü kemerli.Arkası fermuarlı. Farklılık olarak iki köprü arasından geçen kuşağı.

Bu etek maksi değil ama dayanamadım paylaştım.Boy olarak ayak bileklerinde olmasa da maksiye yakın sayılır.Kalıp olarak kalem etek kalıbı kullandım. Farklılığı ön parçaya ilik patı ekleyerek önden düğmeli etek yaptım.Bu fotoğrafta da fark-edileceği gibi ekoseyi seviyorum:))


Sanırım bu kadar. Sevgiyle kalın